Sinu tervisliku kodu partner

Ajalugu

1901
1901. aastal asutati AB Lux, mis tootis ja müüs välistingimustes kasutamiseks mõeldud petrooleumlampe. Ettevõte oli väga edukas ning jätkas nii kuni aastani 1908. Kuid 1912. aastaks tuli ettevõttel silmitsi seista konkurentsiga mitmete teiste elektrivalgustite tootjate poolt, mis põhjustas languse müügis. Kohanedes turu survega, hakkas AB Luxi juht C.G. Lindblom otsima alternatiivset toodet, mida valmistada ja müüa.

1912
Aastal 1912 leidis ta selle, kui Axel Wenner-Gren koputas tema uksele Model I-ga – tolmuimejaga, mille ta oli välja töötanud koos Rootsi inseneri, Sven Carlstedti abiga. Wenner-Gren oli kuulnud, et Lux on huvitatud tolmuimeja arendamisest, mida müüa Saksa turule ning ta oli veendunud, et Lindblom on Model I-st vaimustatud. Tal oli õigus. Lindblom nägi võimalusi – vaatamata faktile, et neil päevil kaalus Model I 14 kilo ning maksis 350 Rootsi krooni.

Tolmuimejale lisaks tõi Wenner-Gren endaga kaasa 10-aastase müügiesindaja kogemuse Saksamaal. Detsembris taotles ta endale Model I-e müügiagendi ainuõigust Saksamaal. Tema taotlus rahuldati tingimusel, et ta garanteerib isiklikult aasta käibeks 500 masinat.

Ta võttis väljakutse vastu ja teda saatis edu. Vahepealsel ajal jätkas ta Carlstedtiga kergema, soodsama ja efektiivsema, kodumajapidamise tarbeks mõeldud tolmuimeja arendamist, mille abil võiks üles ehitada maailmaklassi tööstuse. Taas saatis teda edu. Täitnud oma esimese lepingu naases Wenner-Gren Luxi Model II tolmuimejaga, mis kaalus vaid 9 kilo ning maksis pool Model I hinnast.

Olles veendunud Model II müügipotentsiaalis püüdis ta Luxi veenda masinat tootma suuremal hulgal. Jällegi tuldi tema palvele vastu. Tema taotlus rahuldati tingimusel, et Wenner-Gren saab tellimused 5000 tolmuimejale – kümme korda rohkem kui aastane käive tema originaallepingus –, sel juhul Lux investeeriks masstootmisse.

Ta pöördus oma Hamburgi kolleegide poole ning pakkus neile ainuõigust Lux II müümiseks Saksamaal. Olles tootest ja selle müügivõimalusest vaimustatud, kirjutasid nad koheselt tellimuse 5000-le masinale.


1913

Järgnev on Luxi ajalugu. Tellimused Lux II-le tulvasid sisse mitte ainult Saksamaalt, vaid ka Prantsumaalt ja Inglismaalt. 1913. a. sügiseks, vähem kui aasta Axel Wenner-Greni ja Sven Carlstedti kohtumisest ja koostöö algusest Luxis, oli äri kasvanud sedavõrd palju, et Luxil oli raskusi piisava koguse masinate tootmisega täitmaks Wenner-Greni tellimusi.


1919

1919. aastal asus Wenner-Gren tolmuimejate müügimehe kohalt tööle tegevjuhina, ta oli juba organiseerinud Luxi tolmuimejate müügi enamikes Euroopa riikides ning oli teel oma eesmärgi saavutamisele maailmaklassi tööstuse loomisel.


1920

1920-ndate aastate lõpuks võis tema tolmuimejaid leida majapidamistes üle maailma. Suuremad disainiinnovatsioonid, mis on tolmuimemissüsteeme parandanud, on loodud Luxi poolt. Ühte algupärast Luxi tolmuimejatest on hetkel võimalik näha New Yorgis asuvas riiklikus Cooper-Hewitti disainimuuseumis. Selles ei ole midagi imelikku, kui võtta arvesse, et oleme alati teinud koostööd parimate disainerite ja inseneridega.1998

Pärast mitmeid edukaid aastaid osana Electroluxi grupis saab Lux jälle iseseisvaks.
Von der Becke perekond omandab Luxi grupi Electroluxilt. Asutatakse Lux International peakorteriga Zugis, Šveitsis.2001
Lux 1, Eco 8000 ja uue Turbo Cleani mudeli väljalase.2004
Lux International lõpetab edukalt raske kuid olulise Euroopa-operatsioonide restruktureerimise.

2005 - 2010
Lux laiendab oma globaalset haaret alustades müügitegevust rohkem kui kümnel uuel turul, sealhulgas Eesti, Läti, Leedu, Poola, Slovakia, Venemaa ja Holland.


2006

Forbes Luxi grupi moodustamine; 50:50 ühiskapitalil luuakse partnerlus Lux Internationali ja India suurima otsemüügiettevõtte Eureka Forbesi vahel.2008
Maailmaklassi innovatsiooni väljalase: Lux Aeroguard. Revolutsiooniline õhupuhastussüsteem.


2010

Lux Intelligence'i™, Lux UNIPROFi ja Lux Gourmet'i väljalase. 2010. a. jätkub Luxis juba traditsiooniks saanud innovatsioon.


Täna
Lux Internationali ja Forbes Luxi grupi partnerid võivad arvestada pikaajalise partnerluse ja globaalse haardega. 2011. aastal on Luxi grupp seadnud eesmärgiks uued müügi- ja kasumirekordid ning oodata on parimat aastat peale ettevõtte asutamist 1999. aastal.

Loe lisaks tolmuimeja ajaloo kohta